تبلیغات
وبلاگ مهندسی مکانیک ( مکانیک خودرو-حرارت و سیالات- تاسیسات) - تعریف گرایش های مکانیک در دانشگاه و بازار کار این رشته

طراحی سایت

قالب وبلاگ

وبلاگ مهندسی مکانیک حرارت و سیالات


وبلاگ مهندسی مکانیک ( مکانیک خودرو-حرارت و سیالات- تاسیسات)
از مکانیک لذت ببر!!!!!!!!
علم مكانیك كه قدمت آن به اختراع چرخ و ساخت ابزارهای اولیه مورد نیاز بشر برمی‌گردد در قرون بعد توسط نیوتون و گالیله بسط و توسعه یافت و به موازات انقلاب صنعتی در اروپا،  مهندسی مكانیك به عنوان یك رشته دانشگاهی مورد تحقیق و تفحص پژوهشگران قرار یافت تا جایی

كه اختراعات بشر در بسیاری از زمینه‌ها به نحوی با علم و مكانیك ارتباط پیدا كرد.

• معرفی گرایش ها

مهندسی مكانیك در مقطع كارشناسی ارشد دارای هفت گرایش اصلی است:

مهندسی مكانیك ? طراحی كاربردی:

فارغ التحصیلان این رشته میتوانند قسمتی از نیاز جامعه را در ارتباط با طراحی کاربردی در مهندسی مکانیک در سطح طراحی و تحقیقات در صنایع مربوطه از قبیل کارنجات ماشین سازی، ماشین آلات کارنجات تولیدی، نیروگاهها، پالایشگاهها، صنایع اتومبیل سازی و موتورهای احتراق داخلی، صنایع هوائی، دریایی، وسائل حمل و نقل و سایر صنایع را بر طرف نمایند.

مهندسی مكانیك ? تبدیل انرژی:

هدف از آموزش این برنامه تربیت نیروی متخصص، طراح، محقق و با مدرس در زمینه های تولید و تبدیل انرژی، انتقال حرارت و سیالات مورد نیاز صنایع، مراکز تحقیقاتی و موسسات آموزشی میباشد. فارغ التحصیلان این رشته می توانند قسمتی از نیاز جامعه را در ارتباط با تولید و تبدیل انرژی در سطح طراحی و تحقیقات بر طرف نمایند.

مهندسی مكانیك ? ساخت تولید

ضرورت و اهمیت گرایش ساخت وتولید از دو نظر قابل توجه است. یکی بلحاظ موقعیت خاص این گرایش در مجموعه علوم تکنولوژی امروز و دیگر بلحاظ خلاء موجود در این رابطه در تولید صنعتی در کشور نیاز  این گرایش در زمینه ها و سطوح تخصصی مختلف مطرح است و با توجه به اینکه برنامه کارشناسی این گرایشش تمام این نیازها و خصوصاً در سطوح تخصصی را پوشش نمیدهد ضرورت ارائه دوره کارشناسی ارشد این گرایش وجود دارد.

• بازارهای کار :

دانش مكانیك دانش زندگی است. در هر مجتمع و كارگاه صنعتی نیاز به فارغ‌التحصیل این رشته امری ضروری و مشهود است و با توجه به حركت‌های صنعتی این چند ساله اخیر در كشور، مهندسین مكانیك بیش از پیش در گرداندن چرخ صنعت دخیل شده‌اند و راه همواره برای رشد و ترقی آن‌ها باز است

یك مهندس مكانیك در حال حاضر در زمینه‌های مختلفی می‌تواند فعالیت كند كه از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره كرد:

- طراحی و ساخت تمامی ماشین‌آلات و قطعات آن‌ها، اعم از ماشین‌آلات تولیدی تمامی صنایع، لوازم خانگی و تجهیزات پزشكی.

طبقه بندی: مطالب سایر علوم،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : ,وبلاگ مهندسی مکانیک حرارت و سیالات

  • سبحان
  • گلریزون
  • ضایعات
  •